Archive for Červen, 2019

70 let od založení klubu

Pátek, Červen 14th, 2019

thumbnail_image005

Ne všichni asi víte ,že letos je tomu 70 let kdy se začala psát historie  Letecko modelářského  klubu Varnsdorf , našeho klubu …
V roce 1949 při tehdejším Aeroklubu Republiky Československé ve Varnsdorfu byl založen první modelářský kroužek . O jeho založení a vedení byl tehdy požádán pan Vladimír Holeček , který spolu s prvními členy začali na kroužku v objektu Aeroklubu pracovat .
A s drobnými obměnami  fungují modelářské kroužky a celý klub  do dnes .
V letošním roce má náš klub 70 členů z toho 24 dětí a pracujeme ve třech modelářských kroužcích – 2x ve Varnsdorfu a 1x v Rumburku.
Bez obětavé práce všech dobrovolníků by tomu tak ale nebylo . Vzpomeňme alespoň některé důležité osobnosti z čela klubu:  je to již zmíněný Vladimír Holeček , Jaromír Blaschke , Pavel Tomanec, Jaroslav Brož, Bohuslav Jecha, ing. Josef Bartík, ale i mnoho dalších jejichž výčet by byl velmi dlouhý.
Velké poděkování proto patří všem kteří se na aktivitách klubu a kroužků podíleli v minulosti  , podílejí  dnes a budou podílet i příštích letech .
Protože bez výchovy mladých modelářů a práce okolo klubu náš krásný koníček zanikne …………….
Přeji našemu klubu mnoho dalších úspěšných let
Klubová trika pro členy klubu
V souvislosti s výročím klubu ale i proto abychom zase měli klubová trička a byli vidět jak na soutěžích tak i na jiných akcích, mám pro všechny členy klubu nová trička připravená .
Podmínkou bezplatného získání  je mít zaplacený členský příspěvek na rok 2019
Vyzvednout si je můžete v klubovmě ve Varnsdorfu, Otáhalova 1260,  v termínu  středa 19.6. a  čtvrtek 20.6.     od 16 do 18,00 hod

Ne všichni asi víte, že letos je tomu 70 let od doby, kdy se začala psát historie Letecko modelářského klubu Varnsdorf, našeho klubu …

V roce 1949 při tehdejším Aeroklubu republiky Československé ve Varnsdorfu byl založen první modelářský kroužek . O jeho vznik a vedení byl tehdy požádán pan Vladimír Holeček, který spolu s prvními členy začal na kroužku v objektu Aeroklubu pracovat. S drobnými obměnami fungují modelářské kroužky a celý klub dodnes. V letošním roce má náš klub 70 členů, z toho 24 dětí, a pracujeme ve třech modelářských kroužcích – dva ve Varnsdorfu a jeden v Rumburku.

Bez obětavé práce všech dobrovolníků by tomu tak ale nebylo. Vzpomeňme alespoň některé důležité osobnosti z čela klubu:  je to již zmíněný Vladimír Holeček , Jaromír Blaschke, Pavel Tomanec, Jaroslav Brož, Bohuslav Jecha, Ing. Josef Bartík, ale i mnoho dalších jejichž výčet by byl velmi dlouhý. Velké poděkování proto patří všem, kteří se na aktivitách klubu a kroužků podíleli v minulosti, podílejí dnes a budou podílet i v příštích letech.

Protože bez výchovy mladých modelářů a práce okolo klubu náš krásný koníček zanikne …

Přeji našemu klubu mnoho dalších úspěšných let!

Klubová trika pro členy klubu

V souvislosti s výročím klubu, ale i proto abychom zase měli klubová trička a byli vidět jak na soutěžích, tak i na jiných akcích, mám pro všechny členy klubu nová trička připravená. Podmínkou bezplatného získání je mít zaplacený členský příspěvek na rok 2019. Vyzvednout si je můžete v klubovně ve Varnsdorfu, Otáhalova 1260, ve středu 19. 6. a čtvrtek 20. 6. od 16 do 18 hodin.

thumbnail_image006

Miroslav Procházka

předseda klubu

Rychlé ohlédnutí za dvěma volňáskářskými soutěžemi

Pondělí, Červen 3rd, 2019
1.května se Varnsdorfští zúčastnili „Mělnického házedla –memoriálu  O. Boudného“. Soutěž proběhla s občasnou přeháňkou , to však zapálené soutěžící neodradilo a soutěž odlétali jak v házedlech tak vystřelovadlech . Nejlepšího výsledku dosáhl S.Rudinký  3. místo v házedlech . Celkové pořadí nejen našich soutěžících najdete v příloze . Obrázky ze soutěže jsou k nahlédnutí ZDE
obr

Dne 1. května se Varnsdorfští zúčastnili „Mělnického házedla –memoriálu  O. Boudného“. Soutěž proběhla s občasnou přeháňkou, to však zapálené soutěžící neodradilo a odlétali jak v házedlech tak vystřelovadlech. Nejlepšího výsledku dosáhl S. Rudinský – 3. místo v házedlech. Celkové pořadí nejen našich soutěžících najdete v příloze ZDE. Obrázky ze soutěže jsou k nahlédnutí ZDE.

Mělník

Na druhý květnový svátek 8. 5. jsme se vypravili na tradiční soutěž volných modelů „Jarní Mladoboleslavskou“. Předpověď počasí dala již předem vědět, že to nebude jednoduché. Od rána sice krásně svítilo sluníčko, zato vítr foukal  5- 10 m/s. Nejlépe z našich soutěžících si s těmito podmínkami v kategorii  H žáků poradili: 1. Miloslav Řezníček a 3. Jakub Chládek. Z řad seniorů v kategorii H: 1. Stanislav Rudinský a 3. Jan Štohanzl. Kategorii P30 jsme z taktických důvodů odpískali, abychom nepřišli o drahocenné modely.

20190529_09533320190529_095509
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
Po skončení soutěže jsme využili čas, který potřeboval pořadatel  na výpočet výsledků, a s dětmi jsme navštívili krásné letecké muzeum Metoděje Vlacha. Celkově hodnotím soutěž jako velmi zdařilou a velké poděkování patří pořadatelům za skvělou atmosféru po celou dobu soutěže včetně vyhlašování výsledků před budovou muzea, kolébkou československého letectví. Výsledková listina ke stažení ZDE.

Pozvánka na klubové polétání 8. 6. 2019

Pondělí, Červen 3rd, 2019
Ahoj Všem
Protože se přiblížil termín našeho naplánovaného létání  ,
Všechny Vás zvu na tuto sobotu 8.6.od  13,00 na letiště do Chřibské.
Tak jako vždy , létáme se vším podle  povětrnostních podmínek . Ohniště k opékání zajištěno.
Zatím je bohužel  předpověď počasí nepříznivá, má to hodně foukat ! Uvidíme jak se to vyvine
Sledujte proto email nebo naše klubové stránky v pátek odpoledne dle vývoje počasí akci potvrdím nebo zruším .

Akci potvrzuji, začátek 13.00  :)

Ahoj všem,

protože se přiblížil termín našeho naplánovaného létání, všechny Vás zvu na tuto sobotu 8. 6. od  13.00 na letiště do Chřibské. Tak jako vždy, létáme se vším podle povětrnostních podmínek. Ohniště k opékání zajištěno.

Zatím je bohužel předpověď počasí nepříznivá, má to hodně foukat! Uvidíme jak se to vyvine. Sledujte proto email, nebo naše klubové stránky a Facebook v pátek odpoledne dle vývoje počasí akci potvrdím, nebo zruším.

thumbnail_image003

thumbnail_image006

Mirek Procházka

předseda klubu