Archive for Květen, 2019

Vyhráli co mohli!

Pátek, Květen 31st, 2019
Začaly první soutěže a i sezona upoutanců je v plném proudu . Naši členové V.Svoboda a  P.Skurčák , neúnavní propagátoři upoutaných modelů ,společně s několika dětmi vyrazili 27.4. do Nymburka  na soutěže v kategorii UŠ a SUM pořádaných MK Scale Nymburk p.s..
Na již tradičně dobře připraveném a upraveném startovišti odlétalo 3 kola 5 soutěžících v kategorii SUM a 10 soutěžících v kategorii UŠ.

Začaly první soutěže a i sezona upoutanců je v plném proudu. Naši členové V. Svoboda a  P. Skurčák, neúnavní propagátoři upoutaných modelů, společně s několika dětmi vyrazili 27. 4. do Nymburka na soutěže v kategorii UŠ a SUM pořádaných MK Scale Nymburk p.s. Na již tradičně dobře připraveném a upraveném startovišti odlétalo tři kola 5 soutěžících v kategorii SUM a 10 soutěžících v kategorii UŠ.

prázdný řádek

20190524_133134

prázdný řádek

A naši uspěli, získali všechna 1. místa! Je potěšitelné, že i přes nepřízeň počasí dokázali obsadit přední místa v létaných kategoriích jak dospělí, tak mládež.

Kompletní výsledky všech soutěžících naleznete v přiložené výsledkové listině ZDE.

Oficiálně jsme zahájili RC sezónu

Sobota, Květen 25th, 2019

tak jak bylo naplánováno , sešli jsme 20.4.2019 na letišti v Chřibské a oficiálně zahájili letovou sezonu 2019.
Klubové polétání bylo zahájeno ve 13.00 hod a  již před touto hodinou se sjížděli první účastníci. Parkoviště se začalo plnit auty a stojánka modely . Přesto že byl duben a nebylo vůbec jisté jak to dopadne s počasím , troufám si říct že vše nakonec vyšlo na jedničku a kdo přijel,  nelitoval. Jen vítr snad mohl být mírnější. Ve vzduchu ale nakonec byly snad všichni piloti se svými modely. Někteří piloti umístění v letadlech se na ten frmol nemohli dívat a radeji se otočili…..   J

uvod

Tak jak bylo naplánováno, sešli jsme 20. 4. 2019 na letišti v Chřibské a oficiálně zahájili letovou sezónu 2019. Klubové polétání bylo zahájeno ve 13.00 a již před touto hodinou se sjížděli první účastníci. Parkoviště se začalo plnit auty a stojánka modely. Přesto, že byl duben a nebylo vůbec jisté, jak to dopadne s počasím, troufám si říct, že vše nakonec vyšlo na jedničku a kdo přijel, nelitoval. Jen vítr snad mohl být mírnější. Ve vzduchu ale nakonec byli snad všichni piloti se svými modely. Někteří piloti umístění v letadlech se na ten frmol nemohli dívat a raději se otočili … :-)

20190524_101413
prázdný řádek
Mezi modely byly zastoupené jak větroně, tak elektro a benzínové modely, od létající čarodějnice po velké akrobaty. Jsem rád, že se na setkání  objevily i nové tváře z klubu. Co je také potěšující, sešli jsme se nejen modeláři klubu, ale dorazili i ostatní modeláři, někteří okouknout, jiní si zalétat. Přibylo také diváků.
prázdný řádek
nástup
prázdný řádek
Vašek Jára dovezl své závodní RC auto na spalovák a zájemci si tak mohli vyzkoušet jeho řízení, zájem byl především z řad dětí. V plánu jsem měl i létání klubové mládeže s RC větroněm, zradila však technika a doma jsem musel následně přeprogramovat regulátor. Tak příště to snad vyjde …
prázdný řádek
20190524_102017
prázdný řádek
Na setkání nechyběla pohoda,  dobrá nálada  ani slibované grilování.
prázdný řádek
20190524_101747
prázdný řádek
Celé odpoledne velmi rychle uběhlo a my začali balit. Více fotografií z této události naleznete ve fotogalerii.
Příští klubové létání máme naplánováno na 8. 6. 2019 od 13.00, takže kdo se ještě rozmýšlíte, neváhejte a přijeďte.
Rádi Vás uvidíme. Je jen na Vás jestli přijedete létat, nebo se jen tak zastavíte na pokec, pro radu …
prázdný řádek
Těším se na další setkání
prázdný řádek
Miroslav Procházka, předseda klubu

Krajský přebor mládeže Ústeckého kraje 2019

Pondělí, Květen 20th, 2019
I v letošním roce se náš klub zhostil pořádání Krajského přeboru  mládeže a tak jsme se s dětmi 13.4.2019 sešli na letišti Aeroklubu Česká Lípa . Účastnili se kluby Varnsdorfu , Vilémova a Kopidlna. Liberečtí účast odvolali z důvodu nepřízně počasí.
obrázek

I v letošním roce se náš klub zhostil pořádání Krajského přeboru mládeže, a tak jsme se s dětmi 13. 4. 2019 sešli na letišti Aeroklubu Česká Lípa. Účastnily se kluby Varnsdorfu, Vilémova a Kopidlna. Liberečtí účast odvolali z důvodu nepřízně počasí.

20190520_112513

Celý týden jsme sledovali počasí v obavách, že se nepovede a bude nelétatelno – alespoň tak hovořila předpověď z počátku týdne. Ejhle v druhé polovině týdne svitla naděje lepšího počasí na sobotu, a tak jsme se rozhodli meteorologům prostě věřit a přebor uskutečnit. A myslím, že jsme udělali dobře. Sice bylo poměrně chladno, ale bez přeháněk, vítr tak akorát a i termika byla. Takže jsme si nakonec dobře zasoutěžili. Jen stromy občas překážely našim letadlům v letu a jedna dvouhodinová záchrana F1H- čka trochu pokazila jinak příjemný den. Létalo s ve standardních kategoriích H, A3, F1H, P30, F1G.

20190520_112728

Po odlétání všech kol jsme po 15. hodině vyhlásili celkové výsledky a začali balit k odjezdu. Krajský přebor mládeže Ústeckého kraje 2019 skončil pro náš klub úspěšně, 8 žáků z klubu se nominovalo na MČR mládeže 2019.  Vedoucí kroužků a děti tak čeká pilné trénování, abychom po prázdninách byli na MČR mládeže připraveni.

20190520_112930

Umístění všech soutěžících naleznete ve výsledkové listině ZDE.

Rád bych touto cestou poděkoval všem dobrovolným časoměřičům za čas a práci odvedenou na jednotlivých startovištích.

MP