Archive for Květen, 2013

Dětský Den 2013

Čtvrtek, Květen 30th, 2013

Pozor změna akce ke dni dětí 1.6.2013 !!!!

Pro špatné počasí, akce ve Varnsdorfu sice pravděpodobně bude, ale její

konání bude podle počasí přesunuto ze hřiště do sportovní haly.

Akce v Dolním Podluží je zrušena!

Zahájení sezony Akrobatů

Sobota, Květen 18th, 2013

jindra

RC Akrobaté zahájili soutěžní sezonu 2013
První letošní soutěž akrobatických modelů kategorie RCA proběhla již tradičně v Chebu.

Létala se nová sestava 2013-2015. Náš domácí pilot DAVID KOUTNÝ obsadil mezi ,,dospěláky,, krásné 6.místo.

11.5. se konala soutěž na letišti LMK Třebíč. Počasí létání moc nepřálo a tak se letěla jen dvě soutěžní kola. Zvítězil domácí pilot M Zavadil, 2. J Štrubínský a 3. M Dršt i č ka.

První jarní

Neděle, Květen 5th, 2013

Dne 27. 4. 2013 se uskutečnila soutěž „První jarní SUMKA“ a „První jarní UŠKA“, pořádaná LMK Nymburk na letišti v Milovicích.

Na soutěž vyrážíme v 6.30 hodin za vydatného deště. Prší ještě v České Lípě, i Bezděz je schován oblacích. V Milovicích nás vítá pořadatelský tým za dokonalého bezvětří, bez deště, později i slunečno.

Nástup v 8.30 hod., drobné organizační instrukce a v 9 hodin startuje soutěž UŠ Start – 2 kola za sebou. Současně probíhá statika SUM. Od 11.15 do 11.45 hod. pauza na oběd a následují 3 letová kola SUM, pak poslední letové kolo UŠ Start. Vyhlášení výsledků ve 14. 00 hodin.

Do soutěže UŠ se přihlásilo 7 závodníků a do soutěže SUM 8 závodníků. To je solidní účast na první jarní lety.

Svižné tempo soutěže striktně udržoval odpovědný startér pan Netopilík, vybavený megafonem a přesnou časomírou. Odevzdal profesionální výkon (kéž by byl na každé soutěži!)

Bodovači  již od začátku pečlivě hodnotili statiku i lety dle znění pravidel. Vše bylo korektní, přísné a spravedlivé. Bodovači, ve složení Václav Betka , Václav Šťastný, p. Řehák a p. Kaňka  patří k současné špičce.  Drobný pokus o ovlivnění výsledků voňavou kávou a čerstvou domácí buchtičkou zkolaboval již v zárodku.  Pořadatelský tým odváděl nadstandardní výkon, což ocenili hlavně závodníci, kteří se též snažili o maximální výkony. Dnes je konkurence velmi silná, vyniknou jen nejlepší. Hodně k úspěchu přispívá týmová účast, čehož je důkazem účast rakovnického rodinného týmu.  Je úžasné pozorovat sehrané střídaní na kruhu, startovací gesta mezi pilotem a mechanikem a podrobný rozbor letu a figur od trenéra týmu. Jeho mravenčí práce se projevila hlavně ve výsledcích.

Výsledky soutěže:

UŠ START            3. místo Hoblík Richard, LMK Rakovník

                               2. místo Hoblík Marek, LMK Rakovník

                               1. místo Hoblík Jaromír, LMK Rakovník

To vypovídá o výborné náladě a sehranosti v týmu Hoblíků

SUM                      3. místo Hoblík Jaromír, LMK Rakovník

                               2. místo Skurčák Petr, LMK Varnsdorf

                               1. místo úřadující mistr republiky Kutmon Roman, LMK Nymburk

Romanovy lety jsou plné adrenalinu, nebezpečných akrobatických prvků, doprovázené burácením motoru a kouřovými efekty, bez známky nervozity. Je to nádherná podívaná.První tři soutěžící obdrželi diplom a medaili, vítězové kategorií vybojovali vyhlídkový let od sponzora soutěže, což byl od pořadatelů opravdový „majstrštyk“.  Na závěr zamáváme vítězům ve skutečném PIPERU a hurá domů na drsný, mokrý a studený sever.

PS: Jedinou černou kaňkou na této akci bylo, že z Varnsdorfu jsem dorazil soutěžit jen já, Petr Skurčák.                                          Upoutanému letu ZDAR ! 

skury kolaž