Archive for Červenec, 2011

Varnsdorfský Upoutanec 2011

Pátek, Červenec 15th, 2011

MČR Varnsdorfský upoutanec 2011

V sobotu 9.července uspořádal LMK Varnsdorf z pověření Svazu modelářů České republiky v krásném sportovním areálu Kotlina ve Varnsdorfu mistrovství České republiky upoutaných maket F4B a SUM a veřejnou soutěž upoutaných akrobatů F2B. V kategorii SUM (sportovní upoutané makety a polomakety) zvítězil Roman Kutmon z Nymburka a stal se mistrem republiky v této kategorii pro rok 2011. Létal s maketou Sorrell SNS-7 Hiperbipe, před Vladimírem Novotným z Kladna, který létal s maketou Grumman Avenger TBM-3E. Třetí skončil Petr Skurčák, který létal s maketou Piper PR-15, těsně před jeho synem Ondrou, který létal s maketou IL-2 Šturmovik.

Celkem se v této kategorii zúčastnilo 13 z 16-ti přihlášených soutěžících. Závěr startovního pole tvořili domácí. V podstatě to jsou začátečníci – Ondra Motl, David Jára, Vladimír Svoboda a Jaromír Cimpl.

V kategorii F4B (upoutané makety dle FAI) se stal mistrem ČR pro rok 2011 Václav Šťastný, který létal s maketou Fokker D VII, z Kladna, před Romanem Kutmonem z Nymburka, který létal s maketou Cessna 150. Na výborném třetím místě se umístil domácí Petr Skurčák s maketou Jakovlev UT1. Jako druhý závod letošního upoutance byla volná soutěž upoutaných akrobatických modelů F2B. Zvítězil Jan Kubeš z Kladna před Romanem Radošem z Turnova. Našim zástupcům se nedařilo, Pavel Tomanec skončil třetí a Petr Tomanec čtvrtý.

Závod proběhl za pěkného počasí, i když bylo znát, že nárazový vítr nad 5m/s soutěžícím přece jenom vadil a nutil je někdy ke škodě diváků až k přílišné opatrnosti. Jenom skuteční mistři tyto podmínky dobře zvládli.

Za velmi zdařilou akci je nutné poděkovat členům LMK Varnsdorf , kteří zajišťovali soutěž ať už jako organizátoři, bezejmenní pořadatelé, výpočtáři (ing.arch.Tomáš Beneš, Helena Skurčáková) a nezbytní pomocníci všeho druhu a věku. Dále bodovačům (Jiří Křepela,František Řehák,Pavel Macek,Pavel Lebr ) časoměřičům (Lubor Čechura a Josef Fronc). Jury soutěže tvořil tým ing. Pavel Rajchart, Ing. Rudolf Studený a Pavel Fencl. A v neposlední řadě všem sponzorům. Jmenovitě firmám IVT – Petr Vágner, OBY Varnsdorf, JVB-engineering, Eurogreen , Design centrum Varnsdorf, Andrea Ruďáková prodej autodílů a dalšího zboží, Vladimíru Svobodovi, Tolštejnskému panství, obci Dolní Podluží a městu Varnsdorf.

Na závěr je třeba poděkovat i všem divákům, kteří přes překrásné počasí lákající na koupaliště, si udělali čas a soutěž v hojném počtu navštívili.

Za organizátory ředitel soutěže ing. Josef Bartík

Fota zde

Byla vytvořena nová stránka

Sobota, Červenec 2nd, 2011

Na našem vebu byla vytvořena nová stránka kde bychom rádi uveřejňovali články o našem klubu které vyšli v tisku

zde je na ně odkaz zde