Archive for the ‘SOUTĚŽE’ Category

Naše účast na MČR mládeže volných modelů 2019

Úterý, Říjen 8th, 2019
Letošním pořadatelem MČR mládeže 21.9. byl LMK Brno a létalo se na letišti v Moravské Třebové. Slibovaná předpověď počasí se nakonec vyplnila  a létalo se za krásného slunečného dne s větrem 0 – 3 m/s. Do tohoto závodu se postupně nominovalo 13 dětí  ústeckého kraje ze třech modelářských klubů . Z našeho  Leteckomodelářského klubu  Varnsdorf  soutěžilo   6 dětí  v kategoriích : P 30, F1G, F1H, H.

Letošním pořadatelem MČR mládeže 21. 9. byl LMK Brno a létalo se na letišti v Moravské Třebové. Slibovaná předpověď počasí se nakonec vyplnila a létalo se za krásného slunečného dne s větrem 0 – 3 m/s. Do tohoto závodu se postupně nominovalo 13 dětí ústeckého kraje ze třech modelářských klubů. Z našeho Leteckomodelářského klubu Varnsdorf  soutěžilo 6 dětí v kategoriích: P30, F1G, F1H, H.

1

Pro některé to byla vůbec první účast na MČR a pro některé naopak poslední, protože příštím rokem již létají za tzv. dospěláky. Soutěž proběhla v naprostém poklidu, přesto se našli jedinci, kteří měli zpočátku trochu stresu z odpovědnosti a dolaďování svých soutěžních modelů. Nakonec se nejlépe za klub LMK Varnsdorf umístil v kategorii H ml. ž. Michal Sochalský z kroužku mladých modelářů při DDM Rumburk. Skončil na krásném 3. místě.

DSCN0463

Závěrem bychom rádi poděkovali  pořadatelům a časoměřičům za ochotu a kvalitní  přípravu letošního MČR a popřáli soutěžícím hodně úspěchů na dalších soutěžích leteckých modelářů. Velké poděkování patří rovněž městům Rumburk a Varnsdorf za poskytnutí dotací, které nám umožnili nejen s kluky trénovat a na soutěž se připravit, ale hlavně se Mistrovství ČR mládeže zúčastnit. Více fotografií ze soutěže naleznete ZDE.

prázdný řádek

Za LMK Varnsdorf  Stanislav  Rudinský

Varnsdorfský upoutanec 2019

Pondělí, Červenec 29th, 2019
Je  již tradicí že na začátku prázdnin v týdnu se svátky Cyrila a Metoděje ,pořádá náš klub soutěž upoutaných modelů. V letošním roce bylo na řadě pokračování soubojů „O pohár Tolštejnského panství“ v kategorii UŠ a Varnsdorfský upoutanec  v kategorii SUM a F4B.  V letošním roce se soutěž konala v řadě pořádání  v „ předposlední „obci Tolštejnského panství – Horním Podluží. Napřesrok tak budeme létat poslední ročník . Tyhle závody se ob rok střídají se světovým pohárem konaným pravidelně ve Varnsdorfské kotlině doplněné o soutěž F2B akrobatů.
Jsme rádi že stejně jako každý rok ,i letos přijeli kolegové , kamarádi z Německa

Je  již tradicí, že na začátku prázdnin v týdnu se svátky Cyrila a Metoděje, pořádá náš klub soutěž upoutaných modelů. V letošním roce bylo na řadě pokračování soubojů „O pohár Tolštejnského panství“ v kategorii UŠ a Varnsdorfský upoutanec v kategorii SUM a F4B.  Letos se soutěž konala v řadě pořádání v „předposlední“ obci Tolštejnského panství – Horním Podluží. Napřesrok tak budeme létat poslední ročník. Tyhle závody se ob rok střídají se světovým pohárem konaným pravidelně ve varnsdorfské kotlině doplněné o soutěž F2B akrobatů. Jsme rádi, že stejně jako každý rok, i letos přijeli kolegové, kamarádi z Německa.

7 (3)

Už několik týdnů před zahájením členové klubu pečlivě připravovali vše potřebné k pořádání soutěže. Všem, kteří obětovali svůj čas a s přípravou nebo organizací před i po celých 2,5 dnech konání soutěže, pomáhali patří velké poděkování nejen od vedení klubu, ale bylo prezentováno i zástupci stran soutěžících. Velmi rád proto předávám… Díky našim novým klubovým trikům, bylo na první pohled vidět kolik lidí je zapotřebí k zorganizování takové soutěže, a kdo z pilotů v kruhu je „Varnsdorfák“.

Soutěž proběhla ve sportovním areálu, který nám laskavě zapůjčila obec Horní Podluží. Tráva byla vysekána podle našich požadavků, místa na stany byla rovněž připravena, a tak mohli přijet první soutěžící.

2

Už od čtvrtka 4. 7. se začali sjíždět první závodníci především v kat. UŠ, aby se včas ubytovali a vybalili svá letadla. Kdo chtěl mohl si i zatrénovat. Touto kategorií se závody zahajovaly.

V pátek ráno dorazili poslední soutěžící a od 9.30 začala soutěž UŠ. Soutěžní lety probíhaly až do odpoledních hodin a soutěž závodníkům bohužel komplikoval sílící vítr. Všechna kola se nakonec podařilo odlétat, a tak jsme mohli přistoupit k vyhodnocení a rozdání cen. Byly uděleny tradiční medaile „Vilda“, „měšce Vilda“ a absolutní vítěz získal postavu Vildy na podstavci. Nutno zdůraznit že Jaromír Hoblík  letošní vítěz „O pohár Tolštejnského panství“ v kat. UŠ již má doma celou sbírku „Vildů“. „Tak Vláďo S. toho posledního musíš získat pro náš Varnsdorfský klub!“

Páteční odpoledne, zatímco probíhala jednotlivá soutěžní kola UŠ, bylo vyhrazeno i statickému bodování matek a polomaket. Ve stanu se střídaly všechny přihlášené modely, aby byla rozhodčími ohodnocena jejich maketovost.

3

Sobotní den byl určen pro soutěžní lety kategorií SUM a F4B a první lety byly po deváté hodině ranní zahájeny. Po předešlém dnu a s přihlédnutím k předpovědi počasí – tedy rizikem sílícího větru,  jsme se rozhodli zahájit letový den 1. kolem maket F4B, následované 1. kolem SUM a dát tak soutěžícím šanci využít bezpečí slabého větru. Protože obě kola proběhla poměrně rychle, byla odstartována i 2. kola obou soutěží. Do oběda jsme tak, již za sílícího větru, odlétali dvě kola. To třetí nám tak zbylo na sobotní odpoledne, ale právě kvůli povětrnostním podmínkám ho odlétala jen část soutěžících. Především makety F4B, po zvážení všech rizik, se rozhodli piloti „nechat na zemi“.

V předstihu oproti plánu jsme tak závody ukončili, předali výsledky našim kolegyním do „výpočetního střediska“ ke zpracování a následně mohli vyhlásit nástup a vyhlášení vítězů. Byly rozdány diplomy, poháry a drobné ceny.

Nejlepší umístění z našich závodníků dosáhli:

3. místo Vláda Svoboda

3. místo Albert Svoboda – žáci

4. místo Petr Skurčák ml – žáci

SUM

2. místo Jára David

3. místo Petr Skurčák ml

4. místo Ondřej Motl

F4B

2. místo Petr Skurčák

prázdný řádek

Kompletní výsledky můžete shlédnout ZDE a ZDE. Kompletní fotogalerii je možné prohlédnout ZDE.

4

Soutěž přinesla řadu pěkných soutěžních letů. Mnohdy to byl, hlavně u modelů se slabšími motory, velký boj s větrem. Žádná z kategorií se bohužel neobešla bez havárií, což nás mrzí nejvíce. Trochu nás potrápili neukáznění diváci, volně pobíhající psi, to vše v kombinaci s nataženými dráty…

Celkově ale soutěž hodnotím jako vydařenou, organizačně vše probíhalo jak jsme si naplánovali, jen soutěžících je rok od roku tak nějak méně. Vyhlašování výsledků všech kategorií se zúčastnil a ceny předával také pan starosta Petr Hoření. Po celý průběh závodů se o naše stravování vzorně starala místní hospůdka.

Ceny do soutěže pomohli našemu klubu sponzorovat obec Horní Podluží a město Varnsdorf. Děkujeme.

prázdný řádek

Miroslav Procházka

předseda klubu

Halové MČR 2019 v kategorii F1N, A6 a P3

Pátek, Červenec 26th, 2019
1-2.6.2019 jsme se zúčastnili  MČR , které se konalo v tenisové hale v Děčíně . Soutěž byla rozdělena do dvou dnů , kdy v sobotu se odlétala kategorie házedel  F1N a v neděli pak kategorie A6 aP3. . Především v házedlech byla účast vysoká , celkem létalo 34 soutěžících . V kat. A6 pak létalo 12 soutěžících a v P3  létalo 6 soutěžících . Z našeho klubu soutěžilo 5 členů kategorii F1N, 2 kategorii A6 a  jeden kategorie P3.
Obr+ obr
Soutěž probíhala v naprosté pohodě a především „gumičkáři“ přivítali nově instalované  zabezpečení stropní konstrukce proti zalétnutí a usazení modelu pod stropem , odkud se velmi špatně sundávali . Díky promítání on line výsledků které pořadatelé nainstalovali , mohli všichni soutěžící  velmi  rychle zjistit za kolik letěli.
Na tytuli nejvyšší jsme sice nedosáhli ale medailové pozice jsme přeci jen získali .
Karel Štefan získal v F1N  ml. žácích 2. místo
Eugen Belo získal v A6  sen,  3. místo
Umístění ostatních členů Varnsdorfského klubu bylo:
Václav Jára                  F1N     sen.      7.místo
Miroslav Procházka      F1N     sen.      10. místo
Michal Sochalský         F1N     ml.ž.    6.místo
Jakub Miloschewitsch  F1N     ml.ž.    7.místo
Pavel Formánek            A6       sen       6.místo
Pavel Formánek            P3        sen       4.místo
Výsledková listina ZDE
Miroslav Procházka
předseda klubu

Ve dnech 1. a 2. 6. 2019 jsme se zúčastnili MČR, které se konalo v tenisové hale v Děčíně. Soutěž byla rozdělena do dvou dnů, kdy v sobotu se odlétala kategorie házedel F1N a v neděli pak kategorie A6 aP3. Především v házedlech byla účast vysoká, celkem létalo 34 soutěžících. V kat. A6 pak létalo 12 soutěžících a v P3 létalo 6 soutěžících. Z našeho klubu soutěžilo 5 členů kategorii F1N, dva kategorii A6 a jeden kategorie P3.

20190708_104111

20190708_104249

Soutěž probíhala v naprosté pohodě a především „gumičkáři“ přivítali nově instalované zabezpečení stropní konstrukce proti zalétnutí a usazení modelů pod stropem, odkud se velmi špatně sundávaly. Díky promítání online výsledků, které pořadatelé nainstalovali, mohli všichni soutěžící velmi rychle zjistit za kolik letěli. Na tituly nejvyšší jsme sice nedosáhli, ale medailové pozice jsme přeci jen získali.

Karel Štefan získal v F1N ml. žácích 2. místo

Eugen Belo získal v A6 sen. 3. místo

prázdný řádek

Umístění ostatních členů Varnsdorfského klubu bylo:

Václav Jára F1N sen. 7. místo

Miroslav Procházka F1N sen. 10. místo

Michal Sochalský F1N ml. ž. 6. místo

Jakub Miloschewitsch F1N ml. ž. 7. místo

Pavel Formánek A6 sen. 6.místo

Pavel Formánek P3 sen. 4.místo

prázdný řádek

Výsledková listina ke stažení ZDE.

prázdný řádek

Miroslav Procházka

předseda klubu

Varnsdorfský Upoutanec 2019 – F4B, SUM, UŠ

Úterý, Červenec 2nd, 2019

Propozice kategorie UŠ ke stažení ZDE

Propozice kategorií F4B a SUM ke stažení ZDE

Rychlé ohlédnutí za dvěma volňáskářskými soutěžemi

Pondělí, Červen 3rd, 2019
1.května se Varnsdorfští zúčastnili „Mělnického házedla –memoriálu  O. Boudného“. Soutěž proběhla s občasnou přeháňkou , to však zapálené soutěžící neodradilo a soutěž odlétali jak v házedlech tak vystřelovadlech . Nejlepšího výsledku dosáhl S.Rudinký  3. místo v házedlech . Celkové pořadí nejen našich soutěžících najdete v příloze . Obrázky ze soutěže jsou k nahlédnutí ZDE
obr

Dne 1. května se Varnsdorfští zúčastnili „Mělnického házedla –memoriálu  O. Boudného“. Soutěž proběhla s občasnou přeháňkou, to však zapálené soutěžící neodradilo a odlétali jak v házedlech tak vystřelovadlech. Nejlepšího výsledku dosáhl S. Rudinský – 3. místo v házedlech. Celkové pořadí nejen našich soutěžících najdete v příloze ZDE. Obrázky ze soutěže jsou k nahlédnutí ZDE.

Mělník

Na druhý květnový svátek 8. 5. jsme se vypravili na tradiční soutěž volných modelů „Jarní Mladoboleslavskou“. Předpověď počasí dala již předem vědět, že to nebude jednoduché. Od rána sice krásně svítilo sluníčko, zato vítr foukal  5- 10 m/s. Nejlépe z našich soutěžících si s těmito podmínkami v kategorii  H žáků poradili: 1. Miloslav Řezníček a 3. Jakub Chládek. Z řad seniorů v kategorii H: 1. Stanislav Rudinský a 3. Jan Štohanzl. Kategorii P30 jsme z taktických důvodů odpískali, abychom nepřišli o drahocenné modely.

20190529_09533320190529_095509
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
Po skončení soutěže jsme využili čas, který potřeboval pořadatel  na výpočet výsledků, a s dětmi jsme navštívili krásné letecké muzeum Metoděje Vlacha. Celkově hodnotím soutěž jako velmi zdařilou a velké poděkování patří pořadatelům za skvělou atmosféru po celou dobu soutěže včetně vyhlašování výsledků před budovou muzea, kolébkou československého letectví. Výsledková listina ke stažení ZDE.

Vyhráli co mohli!

Pátek, Květen 31st, 2019
Začaly první soutěže a i sezona upoutanců je v plném proudu . Naši členové V.Svoboda a  P.Skurčák , neúnavní propagátoři upoutaných modelů ,společně s několika dětmi vyrazili 27.4. do Nymburka  na soutěže v kategorii UŠ a SUM pořádaných MK Scale Nymburk p.s..
Na již tradičně dobře připraveném a upraveném startovišti odlétalo 3 kola 5 soutěžících v kategorii SUM a 10 soutěžících v kategorii UŠ.

Začaly první soutěže a i sezona upoutanců je v plném proudu. Naši členové V. Svoboda a  P. Skurčák, neúnavní propagátoři upoutaných modelů, společně s několika dětmi vyrazili 27. 4. do Nymburka na soutěže v kategorii UŠ a SUM pořádaných MK Scale Nymburk p.s. Na již tradičně dobře připraveném a upraveném startovišti odlétalo tři kola 5 soutěžících v kategorii SUM a 10 soutěžících v kategorii UŠ.

prázdný řádek

20190524_133134

prázdný řádek

A naši uspěli, získali všechna 1. místa! Je potěšitelné, že i přes nepřízeň počasí dokázali obsadit přední místa v létaných kategoriích jak dospělí, tak mládež.

Kompletní výsledky všech soutěžících naleznete v přiložené výsledkové listině ZDE.

Krajský přebor mládeže Ústeckého kraje 2019

Pondělí, Květen 20th, 2019
I v letošním roce se náš klub zhostil pořádání Krajského přeboru  mládeže a tak jsme se s dětmi 13.4.2019 sešli na letišti Aeroklubu Česká Lípa . Účastnili se kluby Varnsdorfu , Vilémova a Kopidlna. Liberečtí účast odvolali z důvodu nepřízně počasí.
obrázek

I v letošním roce se náš klub zhostil pořádání Krajského přeboru mládeže, a tak jsme se s dětmi 13. 4. 2019 sešli na letišti Aeroklubu Česká Lípa. Účastnily se kluby Varnsdorfu, Vilémova a Kopidlna. Liberečtí účast odvolali z důvodu nepřízně počasí.

20190520_112513

Celý týden jsme sledovali počasí v obavách, že se nepovede a bude nelétatelno – alespoň tak hovořila předpověď z počátku týdne. Ejhle v druhé polovině týdne svitla naděje lepšího počasí na sobotu, a tak jsme se rozhodli meteorologům prostě věřit a přebor uskutečnit. A myslím, že jsme udělali dobře. Sice bylo poměrně chladno, ale bez přeháněk, vítr tak akorát a i termika byla. Takže jsme si nakonec dobře zasoutěžili. Jen stromy občas překážely našim letadlům v letu a jedna dvouhodinová záchrana F1H- čka trochu pokazila jinak příjemný den. Létalo s ve standardních kategoriích H, A3, F1H, P30, F1G.

20190520_112728

Po odlétání všech kol jsme po 15. hodině vyhlásili celkové výsledky a začali balit k odjezdu. Krajský přebor mládeže Ústeckého kraje 2019 skončil pro náš klub úspěšně, 8 žáků z klubu se nominovalo na MČR mládeže 2019.  Vedoucí kroužků a děti tak čeká pilné trénování, abychom po prázdninách byli na MČR mládeže připraveni.

20190520_112930

Umístění všech soutěžících naleznete ve výsledkové listině ZDE.

Rád bych touto cestou poděkoval všem dobrovolným časoměřičům za čas a práci odvedenou na jednotlivých startovištích.

MP

Varnsdorfská Jarní 2019

Čtvrtek, Duben 18th, 2019

P110klk0374

Dne 30. 3. 2019 proběhla veřejná soutěž volných modelů pořádaná naším klubem. Jedná se o 22. ročník, kdy členové LMK Varnsdorf naplánovali, připravili a úspěšně zorganizovali tuto soutěž. Jak již bylo zmíněno na těchto stránkách, jedná se o pokračování původní Pepovy Jarní a tato akce patří k hlavním soutěžím volných modelů všech věkových kategorií, které pořádáme.

koláž
A letošní ročník se vydařil . Počasí nám více než přálo , bylo teplo,sluníčko , vítr do 3m/s , no prostě parádní jarní počasí. Na soutěž pořádanou na Aeroklubovém letišti v České Lípě postupně dorazilo 39 soutěžících kteří se utkali v pěti modelářských  kategoriích . Již asi tradičně bylo největší zastoupení v kategorii házedel .
Mezi nejlépe umístěné  z našeho klubu patřili :
Stanislav  Rudinský  1. místo  H sen
Josef  Thieme   1.místo  H st.ž.
Julie Hladíková  1.místo P30 st.ž.
Eugen Belo   1.místo  P30 sen
Pavel Formánek  1. místo  F1G sen

20190417_095950

A letošní ročník se opravdu vydařil. Počasí nám více než přálo, bylo teplo, sluníčko, vítr do 3m/s, no prostě parádní jarní počasí. Na soutěž pořádanou na Aeroklubovém letišti v České Lípě postupně dorazilo 39 soutěžících, kteří se utkali v pěti modelářských kategoriích. Již asi tradičně bylo největší zastoupení v kategorii házedel.

Mezi nejlépe umístěné z našeho klubu patřili:

Stanislav  Rudinský 1. místo H sen.

Josef  Thieme  1.místo H st. ž.

Julie Hladíková 1.místo P30 st. ž.

Eugen Belo 1.místo P30 sen

Pavel Formánek 1. místo F1G sen

P1100460

Celkové umístění všech soutěžících najdete v kompletní výsledkové listině ZDE. Na závěr soutěže byly vyhlášeny výsledky a rozdány medaile, ty pro nás vyrobil Dům dětí a mládeže v Rumburku, kterému tímto děkujeme, předány diplomy a drobné ceny. Účastníci z řad mládeže byli při závěrečném nástupu pozváni na Krajský přebor mládeže Ústeckého kraje, který o dva týdny později bude pořádán znovu v České Lípě. Obrázky z celé soutěže najdete v záložce Fotogalerie.

20190417_103158

Rád bych na závěr poděkoval všem, kteří přispěli k hladkému průběhu soutěže: časoměřičům, vedoucím, výpočetnímu týmu …

Poděkování patří také sponzorům: Městu Varnsdorf, DDM Rumburk a členům Aeroklubu ČL.

prázdný řádek

Těšíme se na příští ročník!

prázdný řádek

Miroslav Procházka

předseda LMK Varnsdorf

Krajský přebor mládeže Libereckého kraje v leteckém modelářství 2019

Pátek, Duben 12th, 2019

20190412_092337

20190323_120032_000

Dne 23. 3. 2019 proběhl na ploše Aeroklubu v České Lípě Krajský přebor mládeže Libereckého kraje. I naše mládež pod vedením dospělých členů klubu se soutěže zúčastnila  a bojovala o postup na MČR mládeže 2019. Soutěžili jsme v kategoriích H a P30. Počasí bylo opravdu luxusní, a tak si všichni užili pěkný den. Postupové limity byly nekompromisní a někomu utekl postup o 1 nebo 2 sekundy, jiní se zvládli kvalifikovat. Nebyly podány žádné protesty a vše běželo jak mělo. Při závěrečném nástupu byly nejen rozdány diplomy a drobné ceny, ale byly i oznámeny nominace na MČR 2019.

Z našeho Varnsdorfského klubu se kvalifikovali tito žáci :
Julie Hladíková                P30
Jakub Chládek   P30
Miloslav Řezníček  H
obr
Ti co neuspěli , budou mít další šanci na Krajském přeboru mládeže tentokrát Ústeckého kraje který zároveň náš klub pořádá.
Celkové výsledky můžete shlédnou zde , fotografie  v galerii.

Z našeho Varnsdorfského klubu se kvalifikovali tito žáci: Julie Hladíková a Jakub Chládek v kategorii P30 a Miloslav Řezníček v kategorii H.

20190323_120819

Ti, co neuspěli, budou mít další šanci na Krajském přeboru mládeže tentokrát Ústeckého kraje, který zároveň náš klub pořádá. Celkové výsledky můžete shlédnou ZDE, fotografie ze soutěže naleznete V GALERII.

Nejsevernější házedlo

Sobota, Únor 9th, 2019

20190126_102113

2.února  2019 proběhlo poslední ze šesti kol 26. ročníku Nejsevernějšího házedla. Soutěž byla pořádána ve spolupráci modelářských klubů Vilémov, Mikulášovice a Varnsdorf a již tradičně se konala na pláních v Mikulášovicích.
V průběhu soutěže se vystřídaly všechny druhy počasí ,od sluníčka, přes déšť až po sněžení a větru do 5m/s. To nás ale neodradilo.
První dvě kola se  musela pro nepřízeň počasí dokonce odložit a létala se v náhradních termínech.

Dne 2. února  2019 proběhlo poslední ze šesti kol 26. ročníku Nejsevernějšího házedla. Soutěž byla pořádána ve spolupráci modelářských klubů Vilémov, Mikulášovice a Varnsdorf a již tradičně se konala na pláních v Mikulášovicích. V průběhu soutěže se vystřídaly všechny druhy počasí od sluníčka, přes déšť, až po sněžení a větru do 5m/s. To nás ale neodradilo. První dvě kola se musela pro nepřízeň počasí dokonce odložit a létala se v náhradních termínech.

20190209_132630

Nakonec se ale vše povedlo a dobře jsme si zalétali . Ti nejlepší dali i „maxa“. Výsledky našich modelářů, ale i ostatních soutěžících můžete shlédnout ZDE.