Archive for the ‘Novinky’ Category

70 let výročí klubu

Pátek, Červen 14th, 2019

thumbnail_image005

Ne všichni asi víte ,že letos je tomu 70 let kdy se začala psát historie  Letecko modelářského  klubu Varnsdorf , našeho klubu …
V roce 1949 při tehdejším Aeroklubu Republiky Československé ve Varnsdorfu byl založen první modelářský kroužek . O jeho založení a vedení byl tehdy požádán pan Vladimír Holeček , který spolu s prvními členy začali na kroužku v objektu Aeroklubu pracovat .
A s drobnými obměnami  fungují modelářské kroužky a celý klub  do dnes .
V letošním roce má náš klub 70 členů z toho 24 dětí a pracujeme ve třech modelářských kroužcích – 2x ve Varnsdorfu a 1x v Rumburku.
Bez obětavé práce všech dobrovolníků by tomu tak ale nebylo . Vzpomeňme alespoň některé důležité osobnosti z čela klubu:  je to již zmíněný Vladimír Holeček , Jaromír Blaschke , Pavel Tomanec, Jaroslav Brož, Bohuslav Jecha, ing. Josef Bartík, ale i mnoho dalších jejichž výčet by byl velmi dlouhý.
Velké poděkování proto patří všem kteří se na aktivitách klubu a kroužků podíleli v minulosti  , podílejí  dnes a budou podílet i příštích letech .
Protože bez výchovy mladých modelářů a práce okolo klubu náš krásný koníček zanikne …………….
Přeji našemu klubu mnoho dalších úspěšných let
Klubová trika pro členy klubu
V souvislosti s výročím klubu ale i proto abychom zase měli klubová trička a byli vidět jak na soutěžích tak i na jiných akcích, mám pro všechny členy klubu nová trička připravená .
Podmínkou bezplatného získání  je mít zaplacený členský příspěvek na rok 2019
Vyzvednout si je můžete v klubovmě ve Varnsdorfu, Otáhalova 1260,  v termínu  středa 19.6. a  čtvrtek 20.6.     od 16 do 18,00 hod

Ne všichni asi víte, že letos je tomu 70 let od doby, kdy se začala psát historie Letecko modelářského klubu Varnsdorf, našeho klubu …

V roce 1949 při tehdejším Aeroklubu republiky Československé ve Varnsdorfu byl založen první modelářský kroužek . O jeho vznik a vedení byl tehdy požádán pan Vladimír Holeček, který spolu s prvními členy začal na kroužku v objektu Aeroklubu pracovat. S drobnými obměnami fungují modelářské kroužky a celý klub dodnes. V letošním roce má náš klub 70 členů, z toho 24 dětí, a pracujeme ve třech modelářských kroužcích – dva ve Varnsdorfu a jeden v Rumburku.

Bez obětavé práce všech dobrovolníků by tomu tak ale nebylo. Vzpomeňme alespoň některé důležité osobnosti z čela klubu:  je to již zmíněný Vladimír Holeček , Jaromír Blaschke, Pavel Tomanec, Jaroslav Brož, Bohuslav Jecha, Ing. Josef Bartík, ale i mnoho dalších jejichž výčet by byl velmi dlouhý. Velké poděkování proto patří všem, kteří se na aktivitách klubu a kroužků podíleli v minulosti, podílejí dnes a budou podílet i v příštích letech.

Protože bez výchovy mladých modelářů a práce okolo klubu náš krásný koníček zanikne …

Přeji našemu klubu mnoho dalších úspěšných let!

Klubová trika pro členy klubu

V souvislosti s výročím klubu, ale i proto abychom zase měli klubová trička a byli vidět jak na soutěžích, tak i na jiných akcích, mám pro všechny členy klubu nová trička připravená. Podmínkou bezplatného získání je mít zaplacený členský příspěvek na rok 2019. Vyzvednout si je můžete v klubovně ve Varnsdorfu, Otáhalova 1260, ve středu 19. 6. a čtvrtek 20. 6. od 16 do 18 hodin.

thumbnail_image006

Miroslav Procházka

předseda klubu

Rychlé ohlédnutí za dvěma volňáskářskými soutěžemi

Pondělí, Červen 3rd, 2019
1.května se Varnsdorfští zúčastnili „Mělnického házedla –memoriálu  O. Boudného“. Soutěž proběhla s občasnou přeháňkou , to však zapálené soutěžící neodradilo a soutěž odlétali jak v házedlech tak vystřelovadlech . Nejlepšího výsledku dosáhl S.Rudinký  3. místo v házedlech . Celkové pořadí nejen našich soutěžících najdete v příloze . Obrázky ze soutěže jsou k nahlédnutí ZDE
obr

Dne 1. května se Varnsdorfští zúčastnili „Mělnického házedla –memoriálu  O. Boudného“. Soutěž proběhla s občasnou přeháňkou, to však zapálené soutěžící neodradilo a odlétali jak v házedlech tak vystřelovadlech. Nejlepšího výsledku dosáhl S. Rudinský – 3. místo v házedlech. Celkové pořadí nejen našich soutěžících najdete v příloze ZDE. Obrázky ze soutěže jsou k nahlédnutí ZDE.

Mělník

Na druhý květnový svátek 8. 5. jsme se vypravili na tradiční soutěž volných modelů „Jarní Mladoboleslavskou“. Předpověď počasí dala již předem vědět, že to nebude jednoduché. Od rána sice krásně svítilo sluníčko, zato vítr foukal  5- 10 m/s. Nejlépe z našich soutěžících si s těmito podmínkami v kategorii  H žáků poradili: 1. Miloslav Řezníček a 3. Jakub Chládek. Z řad seniorů v kategorii H: 1. Stanislav Rudinský a 3. Jan Štohanzl. Kategorii P30 jsme z taktických důvodů odpískali, abychom nepřišli o drahocenné modely.

20190529_09533320190529_095509
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
prázdný řádek
Po skončení soutěže jsme využili čas, který potřeboval pořadatel  na výpočet výsledků, a s dětmi jsme navštívili krásné letecké muzeum Metoděje Vlacha. Celkově hodnotím soutěž jako velmi zdařilou a velké poděkování patří pořadatelům za skvělou atmosféru po celou dobu soutěže včetně vyhlašování výsledků před budovou muzea, kolébkou československého letectví. Výsledková listina ke stažení ZDE.

Pozvánka na klubové polétání 8. 6. 2019

Pondělí, Červen 3rd, 2019
Ahoj Všem
Protože se přiblížil termín našeho naplánovaného létání  ,
Všechny Vás zvu na tuto sobotu 8.6.od  13,00 na letiště do Chřibské.
Tak jako vždy , létáme se vším podle  povětrnostních podmínek . Ohniště k opékání zajištěno.
Zatím je bohužel  předpověď počasí nepříznivá, má to hodně foukat ! Uvidíme jak se to vyvine
Sledujte proto email nebo naše klubové stránky v pátek odpoledne dle vývoje počasí akci potvrdím nebo zruším .

Akci potvrzuji, začátek 13.00  :)

Ahoj všem,

protože se přiblížil termín našeho naplánovaného létání, všechny Vás zvu na tuto sobotu 8. 6. od  13.00 na letiště do Chřibské. Tak jako vždy, létáme se vším podle povětrnostních podmínek. Ohniště k opékání zajištěno.

Zatím je bohužel předpověď počasí nepříznivá, má to hodně foukat! Uvidíme jak se to vyvine. Sledujte proto email, nebo naše klubové stránky a Facebook v pátek odpoledne dle vývoje počasí akci potvrdím, nebo zruším.

thumbnail_image003

thumbnail_image006

Mirek Procházka

předseda klubu

Vyhráli co mohli!

Pátek, Květen 31st, 2019
Začaly první soutěže a i sezona upoutanců je v plném proudu . Naši členové V.Svoboda a  P.Skurčák , neúnavní propagátoři upoutaných modelů ,společně s několika dětmi vyrazili 27.4. do Nymburka  na soutěže v kategorii UŠ a SUM pořádaných MK Scale Nymburk p.s..
Na již tradičně dobře připraveném a upraveném startovišti odlétalo 3 kola 5 soutěžících v kategorii SUM a 10 soutěžících v kategorii UŠ.

Začaly první soutěže a i sezona upoutanců je v plném proudu. Naši členové V. Svoboda a  P. Skurčák, neúnavní propagátoři upoutaných modelů, společně s několika dětmi vyrazili 27. 4. do Nymburka na soutěže v kategorii UŠ a SUM pořádaných MK Scale Nymburk p.s. Na již tradičně dobře připraveném a upraveném startovišti odlétalo tři kola 5 soutěžících v kategorii SUM a 10 soutěžících v kategorii UŠ.

prázdný řádek

20190524_133134

prázdný řádek

A naši uspěli, získali všechna 1. místa! Je potěšitelné, že i přes nepřízeň počasí dokázali obsadit přední místa v létaných kategoriích jak dospělí, tak mládež.

Kompletní výsledky všech soutěžících naleznete v přiložené výsledkové listině ZDE.

Oficiálně jsme zahájili RC sezónu

Sobota, Květen 25th, 2019

tak jak bylo naplánováno , sešli jsme 20.4.2019 na letišti v Chřibské a oficiálně zahájili letovou sezonu 2019.
Klubové polétání bylo zahájeno ve 13.00 hod a  již před touto hodinou se sjížděli první účastníci. Parkoviště se začalo plnit auty a stojánka modely . Přesto že byl duben a nebylo vůbec jisté jak to dopadne s počasím , troufám si říct že vše nakonec vyšlo na jedničku a kdo přijel,  nelitoval. Jen vítr snad mohl být mírnější. Ve vzduchu ale nakonec byly snad všichni piloti se svými modely. Někteří piloti umístění v letadlech se na ten frmol nemohli dívat a radeji se otočili…..   J

uvod

Tak jak bylo naplánováno, sešli jsme 20. 4. 2019 na letišti v Chřibské a oficiálně zahájili letovou sezónu 2019. Klubové polétání bylo zahájeno ve 13.00 a již před touto hodinou se sjížděli první účastníci. Parkoviště se začalo plnit auty a stojánka modely. Přesto, že byl duben a nebylo vůbec jisté, jak to dopadne s počasím, troufám si říct, že vše nakonec vyšlo na jedničku a kdo přijel, nelitoval. Jen vítr snad mohl být mírnější. Ve vzduchu ale nakonec byli snad všichni piloti se svými modely. Někteří piloti umístění v letadlech se na ten frmol nemohli dívat a raději se otočili … :-)

20190524_101413
prázdný řádek
Mezi modely byly zastoupené jak větroně, tak elektro a benzínové modely, od létající čarodějnice po velké akrobaty. Jsem rád, že se na setkání  objevily i nové tváře z klubu. Co je také potěšující, sešli jsme se nejen modeláři klubu, ale dorazili i ostatní modeláři, někteří okouknout, jiní si zalétat. Přibylo také diváků.
prázdný řádek
nástup
prázdný řádek
Vašek Jára dovezl své závodní RC auto na spalovák a zájemci si tak mohli vyzkoušet jeho řízení, zájem byl především z řad dětí. V plánu jsem měl i létání klubové mládeže s RC větroněm, zradila však technika a doma jsem musel následně přeprogramovat regulátor. Tak příště to snad vyjde …
prázdný řádek
20190524_102017
prázdný řádek
Na setkání nechyběla pohoda,  dobrá nálada  ani slibované grilování.
prázdný řádek
20190524_101747
prázdný řádek
Celé odpoledne velmi rychle uběhlo a my začali balit. Více fotografií z této události naleznete ve fotogalerii.
Příští klubové létání máme naplánováno na 8. 6. 2019 od 13.00, takže kdo se ještě rozmýšlíte, neváhejte a přijeďte.
Rádi Vás uvidíme. Je jen na Vás jestli přijedete létat, nebo se jen tak zastavíte na pokec, pro radu …
prázdný řádek
Těším se na další setkání
prázdný řádek
Miroslav Procházka, předseda klubu

Krajský přebor mládeže Ústeckého kraje 2019

Pondělí, Květen 20th, 2019
I v letošním roce se náš klub zhostil pořádání Krajského přeboru  mládeže a tak jsme se s dětmi 13.4.2019 sešli na letišti Aeroklubu Česká Lípa . Účastnili se kluby Varnsdorfu , Vilémova a Kopidlna. Liberečtí účast odvolali z důvodu nepřízně počasí.
obrázek

I v letošním roce se náš klub zhostil pořádání Krajského přeboru mládeže, a tak jsme se s dětmi 13. 4. 2019 sešli na letišti Aeroklubu Česká Lípa. Účastnily se kluby Varnsdorfu, Vilémova a Kopidlna. Liberečtí účast odvolali z důvodu nepřízně počasí.

20190520_112513

Celý týden jsme sledovali počasí v obavách, že se nepovede a bude nelétatelno – alespoň tak hovořila předpověď z počátku týdne. Ejhle v druhé polovině týdne svitla naděje lepšího počasí na sobotu, a tak jsme se rozhodli meteorologům prostě věřit a přebor uskutečnit. A myslím, že jsme udělali dobře. Sice bylo poměrně chladno, ale bez přeháněk, vítr tak akorát a i termika byla. Takže jsme si nakonec dobře zasoutěžili. Jen stromy občas překážely našim letadlům v letu a jedna dvouhodinová záchrana F1H- čka trochu pokazila jinak příjemný den. Létalo s ve standardních kategoriích H, A3, F1H, P30, F1G.

20190520_112728

Po odlétání všech kol jsme po 15. hodině vyhlásili celkové výsledky a začali balit k odjezdu. Krajský přebor mládeže Ústeckého kraje 2019 skončil pro náš klub úspěšně, 8 žáků z klubu se nominovalo na MČR mládeže 2019.  Vedoucí kroužků a děti tak čeká pilné trénování, abychom po prázdninách byli na MČR mládeže připraveni.

20190520_112930

Umístění všech soutěžících naleznete ve výsledkové listině ZDE.

Rád bych touto cestou poděkoval všem dobrovolným časoměřičům za čas a práci odvedenou na jednotlivých startovištích.

MP

Varnsdorfská Jarní 2019

Čtvrtek, Duben 18th, 2019

P110klk0374

Dne 30. 3. 2019 proběhla veřejná soutěž volných modelů pořádaná naším klubem. Jedná se o 22. ročník, kdy členové LMK Varnsdorf naplánovali, připravili a úspěšně zorganizovali tuto soutěž. Jak již bylo zmíněno na těchto stránkách, jedná se o pokračování původní Pepovy Jarní a tato akce patří k hlavním soutěžím volných modelů všech věkových kategorií, které pořádáme.

koláž
A letošní ročník se vydařil . Počasí nám více než přálo , bylo teplo,sluníčko , vítr do 3m/s , no prostě parádní jarní počasí. Na soutěž pořádanou na Aeroklubovém letišti v České Lípě postupně dorazilo 39 soutěžících kteří se utkali v pěti modelářských  kategoriích . Již asi tradičně bylo největší zastoupení v kategorii házedel .
Mezi nejlépe umístěné  z našeho klubu patřili :
Stanislav  Rudinský  1. místo  H sen
Josef  Thieme   1.místo  H st.ž.
Julie Hladíková  1.místo P30 st.ž.
Eugen Belo   1.místo  P30 sen
Pavel Formánek  1. místo  F1G sen

20190417_095950

A letošní ročník se opravdu vydařil. Počasí nám více než přálo, bylo teplo, sluníčko, vítr do 3m/s, no prostě parádní jarní počasí. Na soutěž pořádanou na Aeroklubovém letišti v České Lípě postupně dorazilo 39 soutěžících, kteří se utkali v pěti modelářských kategoriích. Již asi tradičně bylo největší zastoupení v kategorii házedel.

Mezi nejlépe umístěné z našeho klubu patřili:

Stanislav  Rudinský 1. místo H sen.

Josef  Thieme  1.místo H st. ž.

Julie Hladíková 1.místo P30 st. ž.

Eugen Belo 1.místo P30 sen

Pavel Formánek 1. místo F1G sen

P1100460

Celkové umístění všech soutěžících najdete v kompletní výsledkové listině ZDE. Na závěr soutěže byly vyhlášeny výsledky a rozdány medaile, ty pro nás vyrobil Dům dětí a mládeže v Rumburku, kterému tímto děkujeme, předány diplomy a drobné ceny. Účastníci z řad mládeže byli při závěrečném nástupu pozváni na Krajský přebor mládeže Ústeckého kraje, který o dva týdny později bude pořádán znovu v České Lípě. Obrázky z celé soutěže najdete v záložce Fotogalerie.

20190417_103158

Rád bych na závěr poděkoval všem, kteří přispěli k hladkému průběhu soutěže: časoměřičům, vedoucím, výpočetnímu týmu …

Poděkování patří také sponzorům: Městu Varnsdorf, DDM Rumburk a členům Aeroklubu ČL.

prázdný řádek

Těšíme se na příští ročník!

prázdný řádek

Miroslav Procházka

předseda LMK Varnsdorf

Úterý, Duben 16th, 2019

plakat lodičky v Podluží 2

Krajský přebor mládeže Libereckého kraje v leteckém modelářství 2019

Pátek, Duben 12th, 2019

20190412_092337

20190323_120032_000

Dne 23. 3. 2019 proběhl na ploše Aeroklubu v České Lípě Krajský přebor mládeže Libereckého kraje. I naše mládež pod vedením dospělých členů klubu se soutěže zúčastnila  a bojovala o postup na MČR mládeže 2019. Soutěžili jsme v kategoriích H a P30. Počasí bylo opravdu luxusní, a tak si všichni užili pěkný den. Postupové limity byly nekompromisní a někomu utekl postup o 1 nebo 2 sekundy, jiní se zvládli kvalifikovat. Nebyly podány žádné protesty a vše běželo jak mělo. Při závěrečném nástupu byly nejen rozdány diplomy a drobné ceny, ale byly i oznámeny nominace na MČR 2019.

Z našeho Varnsdorfského klubu se kvalifikovali tito žáci :
Julie Hladíková                P30
Jakub Chládek   P30
Miloslav Řezníček  H
obr
Ti co neuspěli , budou mít další šanci na Krajském přeboru mládeže tentokrát Ústeckého kraje který zároveň náš klub pořádá.
Celkové výsledky můžete shlédnou zde , fotografie  v galerii.

Z našeho Varnsdorfského klubu se kvalifikovali tito žáci: Julie Hladíková a Jakub Chládek v kategorii P30 a Miloslav Řezníček v kategorii H.

20190323_120819

Ti, co neuspěli, budou mít další šanci na Krajském přeboru mládeže tentokrát Ústeckého kraje, který zároveň náš klub pořádá. Celkové výsledky můžete shlédnou ZDE, fotografie ze soutěže naleznete V GALERII.

Klubové polétání na letišti v Chřibské – zahájení sezóny 20. 4. 2019

Pondělí, Duben 8th, 2019

IMG_nast

Ahoj modeláři všech kategorií, členové a příznivci LMK Varnsdorf
Fotografií z loňského podzimního klubového létání bych Vás rád všechny navnadil a pozval na letošní první společné létání a zahájení RC sezony
( „zimní“ RC letci nekomentují J)
Vloni jsme s touto aktivitou začali odkaz na fotky   a  i letos bude několik sobot vyčleněno na tuhle naší klubovou akci .
Ta první se koná již 20.4.2019 .
Všichni jste proto zváni at s modely či bez nich s házedly nebo RC různých velikostí , k pohodovému polétání , poklábosení , no prostě k strávení příjemné soboty.
Nezapomeňte něco k opečení s sebou , ohniště bude k dispozici.
zahájení od 13,00 , konec dle nálady a počasí.
termíny dalších akcí
11.5. klubové poježdění – lodě leteckých modelářů
8.6. klubové polétání
27.7.klubové polétání
12.10. klubové polétání – ukončení sezony
Miroslav Procházka
předseda klubu

Ahoj modeláři všech kategorií, členové a příznivci LMK Varnsdorf.

prázdný řádek

Fotografií z loňského podzimního klubového létání bych Vás rád všechny navnadil a pozval na letošní první společné létání a zahájení RC sezóny ( „zimní“ RC letci nekomentují :) )

Vloni jsme s touto aktivitou začali (viz fotogalerie) a i letos bude několik sobot vyčleněno na tuhle naši klubovou akci. Ta první se koná již 20. 4. 2019.

Všichni jste proto zváni ať s modely či bez nich, s házedly nebo RC různých velikostí, k pohodovému polétání, poklábosení, no prostě k strávení příjemné soboty. Nezapomeňte něco k opečení s sebou, ohniště bude k dispozici. Zahájení od 13:00, konec dle nálady a počasí.

prázdný řádek

Termíny dalších akcí:

11. 5. Klubové poježdění – lodě leteckých modelářů

8. 6. Klubové polétání

27. 7. Klubové polétání

12. 10. Klubové polétání – ukončení sezóny

prázdný řádek

Miroslav Procházka

předseda klubu